Menu

Łomżyński Rynek - Co dzieje się w Łomży

Informacje z regionu Łomży i najbliższych okolic

Ciekawe propozycja na skuteczne ocieplenie poddasza.

lomzyniak82

Przeglądając różne strony w internecie, zauważyłem reklamę firmy, która w Łomży wykonuje izolacje natryskowe pianką poliuretanową. Zaciekawiony taką metodą ocieplenia poddasza, postanowiłem poczytać coś na ten temat. Chciałem dowiedzieć się przede wszystkim, w jaki sposób jest wykonywana izolacja pianką, czy można ją zastosować na każdy dach, i jakie są ceny za tego typu usługi. Po wpisaniu hasła "ocieplanie pianką Łomża" znalazłem stronę, na której przeczytałem wiele informacji na temat izolacji natryskowej, znalazłem cennik i opisane zasady współpracy.

Miłym zaskoczeniem były dla mnie przede wszystkim ceny. Okazuje się bowiem, że izolacja natryskowa pianką wcale nie musi być droższa od innych, tradycyjnych metod ocieplania. Jeżeli policzymy koszty materiału, ceny robocizny i potencjalne straty wynikające z cięcia, to szybko dojdziemy do wniosku, że warto zamówić ocieplanie poddasza pianką, gdyż kosztuje ona tyle samo, co inne metody, a wydaje się być o wiele bardziej skuteczna.

Pierwsze co podkreślają firmy wykonujące ocieplanie pianką jest jej trwałość. Tu zdecydowanie można przyznać racje. Pianka poliuretanowa jest materiałem długowiecznym, nie zmniejsza swojej objętości, a skutecznie przyklejona do krokwi, do desek czy nawet do membrany dachowej - nie daje się łatwo zerwać. Może więc przypuszczać, że pozostanie ona tam nienaruszona bardzo długi czas. Znalazłem informację, że pianka będzie spełniać swoją rolę tak długo, jak długo będzie istniał dach. Ile jest w tym prawdy? Pewnie za 100 lat się o tym przekonamy.

Kolejną sprawą jest to, że pianka nie wpuszcza nam zimnego wiatru do domu. Porównanie z profesjonalną kurtką do wspinaczek górskich jest bardzo dobre. Pianka, podobnie jak odzież termoaktywna, jest w stanie odprowadzić wilgoć z wnętrza, zatrzymując jednocześnie wiatr. Na swój rozum przypuszczam również, że jeżeli nie wlatuje tam wiatr, to również cały dach się mniej wychładza. A skoro się mniej wychładza, to znaczy, że i kondensacja pary wodnej nie może wystąpić w takim stopniu, jak występować może w przypadku materiałów izolacyjnych, które nie stanowią bariery dla wiatru.

Po dłuższej analizie, nie tylko kosztów wykonania, ale również późniejszych oszczędności w ogrzewaniu domu, stwierdzić trzeba, że pianka poliuretanowa do ocieplania dachów jest materiałem przyszłości. Jak się okazuje, w Polsce już teraz wiele osób decyduje się na wykonanie takiej izolacji. Cały czas również przybywa firm, które świadczą tego typu usługi ocieplania. Jest to zapowiedź nowych trendów w budownictwie energooszczędnym.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Pianka PUR Łomża] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajny artykuł. Ja również mogę polecić firmę, która wykonuje ocieplanie pianką w Łomży i w okolicach więc zapraszam na stronę Izolacje natryskowe Łomża

  • Gość: [tomekignacik] *.tktelekom.pl

    Styropian do ocieplania firmy IZOTERM EPS o grubości jednego centymetra idealnie nada się do ocieplania budynku z zewnątrz.

  • naarie

    My ociepliliśmy poddasze wełna mineralna rockwool, i już po pierwszym sezonie było widać wyraźna różnicę w kosztach ogrzewania. Jest to z pewnością opłacalna inwestycja.

© Łomżyński Rynek - Co dzieje się w Łomży
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci